Home page > Aktuality

Aktuality

Bezplatná doprava pro účastníky 3. odboje v kraji Vysočina

Publikováno: 16.12.2022 Autor: Adina Šefraná

Představujeme Vám nový benefit – bezplatnou přepravu při cestování prostředky Veřejné dopravy Kraje Vysočina na celém území Integrovaného dopravního systému Veřejné dopravy Vysočiny.

Ministryně ocenila 39 odbojářů proti komunismu

Publikováno: 4.11.2022 Autor: Adina Šefraná

Ve středu 2. listopadu 2022 Oddělení osvědčení a správních agend Ministerstva obrany ČR uspořádalo slavnostní předávání osvědčení účastníkům odboje a odporu proti komunismu, které se konalo v Konferenčním sále Vojenského klubu v Praze. Ceremoniál proběhl pod vedením nově jmenovaného ředitele Odboru pro válečné veterány Ministerstva obrany, plk. Ing. Roberta Speychala.

Osvědčení účastníků protikomunistického odboje in memoriam pro členy skupiny bratří Mašínů

Publikováno: 4.7.2022 Autor: Adina Šefraná

Ve čtvrtek 30. června 2022 Pavel Kugler, ředitel Odboru pro válečné veterány Ministerstva obrany ČR, informoval veřejnost o zakončení správního řízení a udělení osvědčení účastníkům protikomunistického odboje a odporu in memoriam Ctiradu Mašínovi, Milanu Paumerovi, Václavu Švédovi a Zbyňku Janatovi.

Pietní akce u příležitosti Dne památky obětí komunismu

Publikováno: 28.6.2022 Autor: Adina Šefraná

Ve dnech 26. a 27. června 2022 se uskutečnily na několika místech v Praze i po České republice pietní akce u příležitosti připomenutí Dne památky obětí komunismu. Na pražském ďáblickém hřbitově členové Sdružení bývalých politických vězňů věnovali vzpomínku umučeným politickým vězňům a příslušníkům druhého a třetího odboje. „Scházíme se zde už 28 let, abychom uctili památku obětí a připomněli veřejnosti, co se tehdy dělo,“ uvedl předseda pořádajícího Sdružení bývalých politických vězňů Jiří Línek. Pietní akce se rovněž zúčastnila ministryně obrany Jana Černochová. Paní ministryně ve svém projevu zdůraznila, že pro komunistické tyrany neměla lidská svoboda a život vůbec žádnou cenu a zároveň vyslovila požadavek „abychom už nikdy nedopustili, aby se podobné hrůzy opakovaly.“  ...

Foto: A report 5/2022, autor: Jana Deckerová

Pavel Kugler: Naší prioritou je zachování vysoké kvality správní agendy 3. odboje

Publikováno: 2.6.2022 Autor: Adina Šefraná

Magazín A report ve svém letošním květnovém čísle přinesl obsáhlý rozhovor s historikem Pavlem Kuglerem, ředitelem Odboru pro válečné veterány a zároveň vedoucím oddělení osvědčení a správních agend Ministerstva obrany ČR. Z rozhovoru, jehož plné znění naleznete v elektronické podobě v odkazu pod článkem, uvádíme základní shrnutí z dosavadní činnosti oddělení 3. odboje a věříme, že si se zájmem přečtete nejen celý rozhovor, ale také uvítáte možnost prolistování našimi vědeckými sborníky Vyjádření úcty a vděčnosti.

Stránky

Nahoru